Haberler

 • Pendik-Kaynarca-Fevzi Çakmak Metro Projesinde 1.Etap TBM Kazı Çalışması Tamamlandı
  22.08.2023
  Özgün İnşaat'ın yüklenici firma olarak yer aldığı Pendik-Kaynarca-Fevzi Çakmak metro hattı projesinin 1. Etap TBM Kazısı tamamlandı. 30 Eylül 2022 tarihinde açıklanan ihale sonucunda çalışmalara başlanılan Pendik-Kaynarca-Fevzi Çakmak metro projesinin 1.etap çalışmalarında 4,90 km’lik mesafe katedildi.  

  Özgün İnşaat, Boztepe Kanalı’nın Yeniden İnşasını Üstlendi
  18.10.2022
  Özgün İnşaat, Azerbaycan'ın İmişli bölgesinde, Aras nehrinin yapay bir kolu olan Boztepe Kanalı’nın yeniden inşasını üstlendi.
  İstanbulluları Sevindirecek Haber: Pendik-Kaynarca-Fevzi Çakmak Metrosu Yeniden Başlıyor
  03.10.2022
  Pendik-Kaynarca-Fevzi Çakmak metro hattı projesinde, 30 Eylül 2022 tarihinde açıklanan ihale sonucunda, Özgün İnşaat ile yeni yüklenici firma olarak yer alacağımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 1 ay içerisinde çalışmalarına tekrar başlanacak olan Kaynarca İstasyonu’nun 2025 yılında bitirilmesi hedefleniyor.
  Kherrata Karayolu Projesi'nde 3 Tünelin %85'i Tamamlandı
  17.04.2022
  Kherrata Karayolu Projesi kapsamında taahhüdümüz altındaki 3 tünelin %85’i tamamlanma aşamasına gelmiştir. Pandemi sebebi ile ara verilen projede, Lot 3 bis tünellerde (3 adet) Nisan 2021’de çalışmalara tekrar başlanarak planlandığı gibi 4 Ağustos 2021 tarihinde çalışmalar tamamlanmış ve geçici kabulü yapılmıştır. 
  Bejaia Aokas Tünelinde Kaya Düşmesi Sonrası Yapılan Çalışmalara Özgün Desteği
  28.12.2020
  Cezayir’in Béjaia – Setif – Jijel şehirlerini birbirine bağlayan RN 09 Karayolu üzerinde bulunan Aokas tünelinin batı girişinde 12 Ekim günü kaya düşmesi meydana geldi. Aynı bölgede daha önce meydana gelen toprak kayması nedeniyle büyük çaplı kayalar düşmüş, 15 kişi hayatını kaybetmişti. Benzer bir sonuçla karşılaşmamak için Bejaia Valisi, DTP ve Sivil Savunma harekete geçerek hızlıca bir çözüm üretilmesi ve riskin giderilmesi için Özgün İnşaat Kherrata Projesi’nden destek istediler.
  Thenia - Tizi Ouzou Elektrikli Demiryolu Hattı Açıldı
  03.04.2017
  Texeira Duarte (Portekiz), Özgün İnşaat (Türkiye), ETRHB Haddad (Cezayir) ve ENYSE (İspanya) iş ortaklığı tarafından gerçekleştirilen 50 km uzunluğundaki Thénia -Tizi Ouzou demiryolu hattının yapım ve elektrifikasyon işleri neredeyse tamamlandı. Ulaştırma Bakanı Boudjemaa Talai tarafından açılışı yapılan, yakın zamanda hizmete girecek hattın ilk deneme seferi 03.04.2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Biz ve ortaklarımızın, sizi hatırlayabilmesi ve siz ve diğer ziyaretçilerimizin sitemizi nasıl kullandığınızı anlayabilmesi için, sitemiz çerezleri ve diğer teknolojileri kullanır. Bu teknolojilerin tam listesini görmek ve bize bunların cihazınızda kullanılıp kullanılamayacağını bildirmek için burayı okuyabilirsiniz. Sitemizi daha iyi bir şekilde kullanmanız için çerez politikamızı kabul ediyor musunuz?

Kabul Et