Haberler

 • Kherrata Karayolu Projesi'nde 3 Tünelin %85'i Tamamlandı
  Bejaia Valisi Ahmed Maabed; Vilayet Genel Meclisi Başkan Yardımcısı, Taskriout, Aït Smaïl, Kherrata, Darguina Belediyeleri Meclis Başkanları, İdari Müdürler ve Darguina ve Kherrata İlçeleri Başkanları eşliğinde Kherrata karayolu projesinin şantiyelerini inceleme ziyareti gerçekleştirdi.
  Bejaia Aokas Tünelinde Kaya Düşmesi Sonrası Yapılan Çalışmalara Özgün Desteği
  Cezayir’in Béjaia – Setif – Jijel şehirlerini birbirine bağlayan RN 09 Karayolu üzerinde bulunan Aokas tünelinin batı girişinde 12 Ekim günü kaya düşmesi meydana geldi. Aynı bölgede daha önce meydana gelen toprak kayması nedeniyle büyük çaplı kayalar düşmüş, 15 kişi hayatını kaybetmişti. Benzer bir sonuçla karşılaşmamak için Bejaia Valisi, DTP ve Sivil Savunma harekete geçerek hızlıca bir çözüm üretilmesi ve riskin giderilmesi için Özgün İnşaat Kherrata Projesi’nden destek istediler.
  Thenia - Tizi Ouzou Elektrikli Demiryolu Hattı Açıldı
  Texeira Duarte (Portekiz), Özgün İnşaat (Türkiye), ETRHB Haddad (Cezayir) ve ENYSE (İspanya) iş ortaklığı tarafından gerçekleştirilen 50 km uzunluğundaki Thénia -Tizi Ouzou demiryolu hattının yapım ve elektrifikasyon işleri neredeyse tamamlandı. Ulaştırma Bakanı Boudjemaa Talai tarafından açılışı yapılan, yakın zamanda hizmete girecek hattın ilk deneme seferi 03.04.2017 tarihinde gerçekleştirildi.